Jesteś tutaj: Home > Kredyty i pożyczki > Refinansowanie kredytu

Refinansowanie kredytu

36Zaciągniecie kredytu na spłatę innego kredytu nie jest złym rozwiązaniem. Pożyczenie pieniędzy taniej by spłacić kredyt stary nowym kredytem jest rozwiązaniem racjonalnym. Uzyskanie nowego kredytu oznacza dodatkowe koszty. O refinansowaniu należy wtedy pomyśleć gdy koszty są wysokie.

Najlepiej refinansować kredyty na długie lata i duże sumy. Natomiast kredytu na dwa trzy lata nie opłaci się refinansować, bo wtedy banki pożyczały pieniądze taniej niż dziś. Natomiast osoby które zadłużyły się na dom czy mieszkanie dawno temu, mogą rozważyć taką możliwość. Jeśli poszukujemy kredytu refinansowanego wtedy należy poradzić się eksperta finansowego.

Oczywiście pomoże on porównać oferty banków różnych i będziemy mogli wybrać kredyt ten najtańszy dla naszego portfela. Należy też uważać że banki podkreślają zalety kredytu i zawsze będą chwalić swój produkt najbardziej może nie jest w pełni bardzo korzystny dla kredytobiorcy. Odsetki w każdym banku są inne i należy zwracać na nie uwagę, by za kredyt nie przepłacać.

Comments are closed.