Jesteś tutaj: Home > Handel, Własny biznes > Firma na próbę

Firma na próbę

11Do sejmu wraca projekt ustawy o tzw. “firmie na próbę”. Wydaje się być to bardzo dobrym rozwiązaniem, w szczególności dla młodych osób, które nie wiedzą, czy w rzeczywistości poradziłyby sobie z prowadzeniem normalnej działalności. Dzięki temu, przez trzy miesiące będzie można przekonać się, czy samozatrudnienie jest dla nas dobrą opcją.
Czym różniłaby się firma na próbę od zwykłej? Przede wszystkim, na co najbardziej liczą przyszli przedsiębiorcy, odprowadzaniem składek na ZUS i ubezpieczeniem zdrowotnym. Przez trzy miesiące młody przedsiębiorca będzie całkowicie zwolniony z odprowadzeń składek – zapłaci za niego Urząd Pracy.
Tak samo sprawa się przedstawia ze składkami zdrowotnymi. Jeśli osoba nie ma żadnego tytułu do ubezpieczenia, również nie zapłaci ani złotówki. Dodatkowo, większe zwolnienie z podatków. Brzmi nierealnie? Bynajmniej. Próbne podjęcie działalności będzie wyglądało dokładnie tak samo, jak normalnej. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole we wniosku. Wszystkie transakcje i umowy będą wiążące i zostaną przeprowadzone dokładnie w taki sam sposób.

Comments are closed.